Po ranní rozcvičce a snídani začaly děti s nácvikem skladeb a také natáčením filmu, který je letos naším hlavním cílem. Atmosféra byla zatím taková rozjedově zmatečná. Upravovaly a dopisovaly se noty, ale stále věříme, že se to usadí a vše dobře dopadne.

Po poledňáku děti chatovaly s inspektorem Slunečnicí po Skypu, který jim zadal nový úkol. Zjistit majetkovou strukturu jednotlivých rodin. Rádi bychom Vám napsali, že po skončení šifrovaného přenosu notebook explodoval (jako to bývalo v dřívějších dobách zvykem, aby se zničil důkazní materiál), ale jelikož žijeme v moderní době, stačilo pouze vymazat historii konverzace. Začal tedy sběr informací. Na první z nich narazili v lese. Později odpoledne ještě probíhal výslech úřednice inspirovaný příběhem s názvem 12 úkolů pro Asterixe (modří už vědí, pro ostatní odkaz zde).

Rozmohl se nám tady malý nešvar. Děti i vedoucí jedí, na co přijdou a nejde to zastavit. Zdrojem infekce jsou pan a paní Verčovi, kteří zákeřně vaří výborně a nedá se tomu ubránit. Doufáme, že dožijeme konce týdne. P.S. Bude to chtít pořídit větší auta, aby se děti dostaly domů.