Neděle 30.6.

Dnes jsme konečně vyrazili na tábor! Po rozloučení s rodiči jsme v našem autobuse vyjeli z Prahy a moc se těšil, až dorazíme na naši fajnovou polární chatu jménem Artur.

Ovšem žádná polární výprava se neobejde bez malých komplikací. To by to nebyl pořádný zážitek!

Na půli cesty na polární základnu náš autobus zastavila policie. V tu chvíli všichni ztuhli. Převážíme hledaného kriminálníka?! Převáží snad někdo něco nelegálního?! S napětím
jsme čekali, co se bude, dít a sledovali jsme policejní blikačku, na které se objevovaly hlášky: „Policie, jeďte za námi.“

Dojeli jsme na místní pofiderní kamionové parkoviště a s napětím čekali, co se bude dít dál. Z policejního auta vystoupil policista se stylovými slunečnými brýlemi a oznámil nám, že dnes provádí silniční kontrolu autobusů. Všichni jsme si oddechli a netrpělivě čekali, až budeme moci znovu pokračovat v naší daleké štrece. Pár minut jsme si tedy poseděli v pohodlných autobusových křeslech a doufali, že za chvíli vyrazíme. Po mnoha kontrolách dokladů
a klábosení s policisty bylo našim velitelům oznámeno, že můžeme pokračovat v krasojízdě.

Na krkonošské základně jsme se uvelebili v našich nových brlozích a dali se do práce. Nejdříve jsme si tedy střihli pár písniček, které budeme po zbytek týdne pilovat a poté se rozhodli, že je čas započít přípravy na blížící se polární cestu.

Vyslechli jsme si několik prezentací od podivuhodných individuí, které nás do určité míry zaujaly. První přednáška byla teda ale fakt nudná! Stejně si všichni myslíme, že nám přednášející jen četl článek z wikipedie.

Rozdělili jsme se do týmů, ve kterých započneme polární expedici a zároveň nám byly od polárních profesionálů rozděleny patřičné funkce – náčelník, svačinář, potah, expert na přežití v přírodě, kronikář a zdravotník.

Ke každé funkci nám polární profesionálové vysvětlili, co a jak a jak máme celý týden postupovat. Každá z přednášek byla velmi obohacující a také nám darovali cenné předměty, které nám údajně pomůžou s hledáním Játyho!

Tajemný Játy se stále objevuje a my můžeme jen čekat a těšit se, co se z něho vyklube.