Den jsme zahájili poněkud netradičně. Není divu, vždyť jsme se vzbudili a za okny byly tři metry sněhu. Děti popadly lyže a vrhly se na svah. Sněhové radovánky jim nepokazil ani fakt, že se v polovině lyžování rozbil vlek a musely šlapat kopec po svých. No snad to až tak nevadilo, když to byla jen rozcvička…

Jelikož byl dnešek ve znamení dodělávek, hned od rána se všichni pustili do rozdělané práce z předchozího dne. Nahrávání hudby muselo být provedeno v poněkud rychlejším tempu, neboť náš vysoce kvalifikovaný zvukař musel naléhavě odjet na zahraniční služební cestu (na Moravu). Naštěstí se vše stihlo včas, a proto můžeme nahrávky přesunout do střižny a obohatit tak již téměř hotový film o kvalitní tóny našich vysoce kvalifikovaných hudebníků. Výsledek uvidíte již brzy v našem kině.

Odpoledne došlo k velice tragické události… Zjistili jsme, že je už čtvrtek. Samotným nám by to asi nedošlo, ale upozornily nás na to děti, poté, co je navštívila pošťačka a doručila jim dopis od jejich úhlavního nepřítele. Od kmotra. Abychom se dostali zpět k jádru pudla, děti se nás velice rafinovaně zeptali, jak je možné, že jim kmotr poslal dopis, když je dnes státní svátek… Naštěstí máme právo neodpovídat na veškeré otázky, a proto i tato otázka zůstala nezodpovězena, alespoň do doby, než se sjednotíme ve výpovědích.

Z kmotrova posměšného dopisu děti zjistily, kde se nachází. Přestože si tento podvratný živel myslel, že je chytrý, naši agenti stejně odhalili jeho přesnou polohu a našli ho právě ve chvíli, kdy měl jednání se všemi hlavními kápy z mafiánských rodin. Došlo k zatčení a mafie má utrum.