Program v posledních dvou dnech byl tak náročný, že se nám ani nepodařilo podat pravidelné hlášení o dění na táboře. Vezmeme to tedy popořádku.

Středa

Ve středu děti kromě nácviku písní čekalo poslední cestování v čase a to do let sedmdesátých. Objevily se na právě probíhající diskotéce, kterou je po celou dobu provázely moderátorky Žůža  a Labůža společně s DJem Rokkem. Tentokrát si detektivové svou poslední šanci nenechali ujít a dokázali v minulosti nasbírat všechny důležité stopy. Ty je ovšem zavedly v tomto téměř nočním čase mimo budovu laboratoře, a tak se mohli vydat po stopách neznámého muže. Dokázali nepozorovaně proklouznout kolem nočních hlídačů a vystopovat podezřelého až na kraj lesa, kde získali poslední stopu. Ihned poté se bleskově vrátili zpět do stroje času. Na přesun do přítomnosti již ale bylo pozdě, a tak děti musely přenocovat v roce 1970 a do přítomnosti se vrátily bezpečně až ráno.

Čtvrtek

Ráno se ale ukázalo, že případ je ještě zapeklitější než si detektivové původně mysleli. Nezbylo než zabalit do batohu všechny pomůcky dobrého detektiva a vyrazit na dlouhou cestu po stopách pachatele. Po cestě se detektivové neustále zdokonalovali v pátracích technikách. Po vydatné sváče napětí stoupalo a obtížnost úkolů neustále narůstala. Vše vyvrcholilo objevením a zatčením podezřelého muže. Ten byl předveden k výslechu v budově V.L.E.P. Odmítal se ale přiznat! Nakonec podlehl křížovému výslechu a odhalil své skutečné záměry. Ukázalo se, že jde o bývalého zaměstnance V.L.E.P.u a že jeho motivy nebyly nesprávné. Naopak mu šlo o stejnou věc jako nám. Podezřelý byl propuštěn na svobodu a jako poděkování detektivům za splnění svého úkolu následovala velká hostina.

Fotky z obou dnů je opět možné vidět v galerii.